مکان های دیدنی مشهد

آن گاه در جست و جوی بزرگی و بخشش به مشهد مقدس می رسیم در ابتدای امر در خیابان امام رضا در میان انبوه هتل ها و هتل آپارتمان مشهد در فلکه آب یک بازار باشکوه نظرها را خیره می کند. آری بازار رضای مشهد که قدمتی بیش از چند دهه دارد خودنمایی می کند . این بازار سنتی و بسیار زیبا در طول سالیان متمادی مکان و بازار خریدی جهت امور خرید مسافرین و زائرین بوده است . این بازار در دو سالن و دو طبقه احداث گردیده است و از فلکه آب تا ۱۷ شهریور کشیده شده است . در ۱۷ شهریور با مجموعه ای دیگر از بازارها مربوط به آستان قدس رضوی مواجه می شویم که مربوط به دوره پیش از انقلاب می باشد .

اما به خیابان امام رضا باز می گردیم . . . .  به خیال خود همه چیز در رزرو هتل مشهد خلاصه گردیده . . . . . . اما نه این گونه نیست در سوی دیگر به سمت فلکه برق حرکت می کنیم ک ب ایستگاه قطار شهری مشهد می رسیم . . . قطار شهری نمود توسعه شهری مشهد و نزدیک شدن به استاندارد های جهانی هست اما اگرچه هنوز فاصله زیادی با آن استانداردها داریم اما به نوبه خود قدری خاطرمان را تسکین می بخشد .

با مترو به بخش های داخلی مشهد سفر می کنیم . . . . در ایستگاه پارک ملت از قطار  پیاده شده و با گذر از زیر گذر به فضای اصلی پارک ملت می رسیم . بی شک یکی از وسیع ترین پارک ها در دل شهرهای ایران همین پارک ملت را می توان نام برد .

پارک ملت مشهد با وسعتی چند هکتاری که از اطراف خیابان های اصلی و مهم که شریان های اصلی مشهد می باشند آن را احاطه کرده اند . هر موقع از روز به این مکان زیبا سر بزنیم عده زیادی در حال ورزش و به دنبال تندرستی هستند . در دل پارک فضاهای بی نظیر و سر سبز و فوق العاده جالب و جذاب دیگری نیز هست که نظرمان را جلب می کند . از سوی دیگر پارک بزرگ ملت مشهد ریه های مشهد محسوب می گردد و تاثیر بسزایی در پاک نمودن هوا از آلودگی ها و بخشیدن طراوت و رطوبت و لطافت به فضای شهر ایفا می کند . در مقاله های بعدی بیشتر به شرح هتل ها مکان ها و فضاهای شهر مشهد خواهیم پرداخت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *